باغ پرندگان و پارک دلفین‌ کیش

  • باغ-پرندگان-دلفین-علی طب
  • باغ-پرندگان-دلفین-علی طب
  • باغ-پرندگان-دلفین-علی طب
  • باغ-پرندگان-دلفین-علی طب

باغ پرندگان و پارک دلفین‌ کیش

باغ پرندگان و پارک دلفین‌ کیش

این مجموعه به اسم پارک دلفین‌ها شناخته می‌شود و یکی از معروف‌ترین جاهای دیدنی کیش است. با واردشدن به مجموعه در ابتدا به باغ پرندگان می‌روید. در این باغ از نزدیک حدود ۵۰ گونه از پرنده‌های مختلف را خواهید دید. وقت‌گذراندن بین طاووس‌ها، طوطی‌ها، پلیکان‌ها و پرندگان دیگری که کمتر امکان دیدنیشان پیش می‌آید، تجربه جذابی خواهد بود. این مکان تفریحی زیر نظر مرکز گردشگری سلامت علی طب می باشد.

در قسمت دیگر این پارک از آکواریوم آب‌شور دیدن می‌کنید که در آن انواع پستانداران دریایی از جمله شیر دریایی، گربه دریایی، پنگوئن و … نگهداری می‌شود. نمایش دلفین‌ها و کلاسیک‌شو از برنامه‌های دیگر این مجموعه است.

در دلفيناريوم اين مجموعه گونه‌هاي مختلفي از پستانداران دريايى از جمله دلفين، شير دريايى شمالى، شير دريايى جنوبى، گربه دريايى شمالى، گراز دريايى و پنگوئن نگهداري مي‌شوند و بازديدكنندگان مي‌توانند از هنرنمايي آنان كه توسط مربيان ايراني تربيت مي‌شوند ديدن كنند. در مجموع ۲۱ پستاندار دريايى در استخرهايى با حجم ۱۸۰۰۰ متر مكعب پر شده از آب دريا نگهدارى مي‌شوند. فضاي سبز پارك دلفين شامل بيش از يكصد گونه گياهي از جمله هزاران درخت نخل، بنجامين‌هاى بسيار بزرگ، درختان لور (انجير معابد)، اوكاليپتوس، آكاسيا، مورد، كهور، گل ختمى، شيشه شور، تكوما، سياه نوفيلد، كند كارپوس، جونيا پروس و بيش از ۲۵ گونه كاكتوس و ساير گياهان است كه با توجه به وضعيت اقليمي جزيره كيش و مرجاني بودن خاك آن در نوع خود بي‌نظير است. بازديدكنندگان در مجموعه توسط اتوبوس قطاري به پارك پرندگان و سپس به دلفيناريوم هدايت مي‌شوند. در داخل محوطه پارك دلفين، باغ پرندگان با داشتن بيش از ۵۷ گونه پرنده از جمله پليكان، شترمرغ، طوطي ماكائو، انواع گوناگون لك لك، توكان، توركو، قو، پنگوئن آفريقايي و گونه‌هاي نادري چون تمساح پوزه كوتاه، بي شك يكي از منحصر به فردترين مراكز نگهداري جانوران در ايران مي‌باشد. از جمله نكات قابل توجه در اين پارك گردآوري گونه‌هاي مختلف از اقصي نقاط جهان از آمريكاي جنوبي تا استراليا و از شرق آسيا تا آفريقا مي‌باشد.

 

تاریخچه باغ پرندگان کیش:

سال ۱۳۸۰ باغ پرندگان کیش با مساحتی ۳ هکتاری شروع به کار کرد. شروع به کار این مجموعه گردشگری البته شروع به کاری مجزا نبود چراکه پارک پرندگان درون مجموعه بزرگ پارک دلفین‌ها ساخته شد.

به طور کلی مجموعه دلفیناریوم جزیره کیش که به سرمایه‌گذاری حسین ثابت -صاحب هتل داریوش کیش– ساخته شد. باغ پرندگان نیز یکی از پروژه‌های مهم دلفیناریومِ بزرگ و ۱۰۰ هکتاری جزیره کیش بود که پس از افتتاح استقبال خوبی نیز از آن شد.

 

انچه در باغ وحش خواهید دید:

از سال ۱۳۸۰ تا امروز ۵۷ گونه پرنده در باغ پرندگان کیش یا باغ پرندگانِ مجموعه پارک دلفین های کیش به نمایش گذاشته شده است. این ۵۷ گونه شامل گونه‌هایی مانند شتر مرغ، طاووس، فلامینگو، پلیکان پا خاکستری، ماکائو، لک‌‌‌لک، توکان، قرقاول چینی، مرغ شاخدار، موزخوار، قو، مرغ سقا و غیره است. البته این ۵۷ گونه که از سراسر دنیا گردآوری شده‌اند تنها موجودات زنده باغ پرندگان جزیره کیش نیستند. در این باغ موجودات زنده دیگری مانند تمساح گاندو، آهو و میمون نیز در حال زندگی هستند که می‌توانید از تماشایشان لذت ببرید.

اما از گونه‌های متنوع جانوری این پارک که بگذریم، باید به دو بخش متنوع در آن هم اشاره کنیم. در این پارک دو بخش یا دو مسیر زیبا و جذاب وجود دارد.

اولین بخش باغ پرندگان کیش مسیری سرسبز است که مانند بسیاری از باغ‌های پرندگان در ایران قفس پرندگان در طول مسیر قرار داده شده که می‌توانید علاوه بر تماشا، اطلاعات مفید مربوط به هر پرنده را نیز –از اطلاعات درباره زیستگاه آن گرفته، تا نوع تغذیه و ویژگی‌ها- بخوانید.

در بخش دوم باغ پرندگان کیش، سناریوی دیدن پرندگان متفاوت است. شما در این مسیر قدم به فضای باز و آزادی برای پرواز پرندگان خواهید گذاشت که می‌توانید در گوشه گوشه این فضا انواع پرنده‌های رنگارنگ و زیبا را از نزدیک ببینید.

 

داخلی کیش
باغ-پرندگان-دلفین-علی طب
باغ-پرندگان-دلفین-علی طب
باغ-پرندگان-دلفین-علی طب
باغ-پرندگان-دلفین-علی طب