برج میلاد تهران

  • برج-میلاد-تهران-علی طب
  • برج-میلاد-تهران-علی طب
  • برج-میلاد-تهران-علی طب

برج میلاد تهران

 برج میلاد تهران

برج میلاد تهران، در منطقه شمال غربی تهران، بلندترین برج ایران و ششمین برج بلند مخابراتی جهان است. ارتفاع برج میلاد، ۴۳۵ متر است.

برج میلاد تهران، بیستمین سازه بلند نامتکی (سازه‌هایی بدون نگه‌دارنده‌ای همانند سیم و دکل) است و مقام نخست از نظر وسعت کاربری سازه راس برج با زیربنای ۱۳۰۰۰ متر را دارد.

در سال ۱۳۷۰، طرح ساخت این پروژه مطرح و در سال ۱۳۷۶ ساخت آن آغاز شد. مراحل ساخت برج میلاد ۱۱ سال طول کشید و سرانجام، در ۱۶ مهر ۱۳۸۷ افتتاح شد. شعار افتتاحیه این بود: «آسمان نزدیک است!»

اکنون که ده سال از ساخت برج میلاد می‌گذرد، این برج به یکی از نمادهای شهر تهران مبدل شده است که از همه جای شهر دیده می‌شود و در کنار جاهای دیدنی مانند پل طبیعت، دریاچه چیتگر، بام لند، پارک ملت و … یکی از قطب‌های تفریحی تهران نیز به شمار می‌رود.

 

 

ساعات بازدید از برج میلاد تهران

زمان بازدید از برج میلاد، همه روزه از ۹ صبح تا ساعت ۲۱ است که این ساعت، مختص بازدید از داخل برج است و استفاده از محوطه محدودیتی ندارد. در صورتی‌که بلیط خود را اینترنتی تهیه کرده‌اید، باید آن را پرینت گرفته و در طبقه همکف ارائه دهید. ضمنا، کودکان زیر ۶ سال نیازی به بلیط ندارند.

این برج زیبا بخش‌های فرهنگی، هنری و تفریحی متعددی دارد. مهمان تور مجازی ما باشید تا هم داخل برج میلاد، و هم محوطه برج میلاد را بهتر بشناسید.

 

 

مراکز تجاری؛تفریحی ودرمانی میلاد

محوطه و فضای خارجی برج میلاد نیز، دارای امکانات متعدد تفریحی و خوشگذرانی‌های جذاب است. جشنواره‌ها و کنسرت‌های فضای باز، رستوران‌های متعدد ایرانی و فرنگی، کافه تریا، نورپردازی‌های چشم‌نواز در سراسر محوطه، آب‌نمای زیبای برج میلاد، آبشار برج که در ورودی شرقی قرار دارد، نمایشگاه‌هایی که به هنرمندان صنایع دستی اختصاص یافته، تنها نمونه‌هایی چند از جذابیت‌های محوطه است. می‌توانید ساعتی را در محوطه به گشت و گذار بپردازید و امکانات این بخش استفاده کنید، عکاسی کنید و یا از تفریحات موقتی هیجان انگیز آن مثل بانجی جامپینگ، جنگ‌های شادی، دوچرخه سواری، مسابقه‌های نقاشی کودکان، بادبادک بازی، و… لذت ببرید.

همچنین بیمارستان میلاد که در نزدیکی برج می باشد جزو مراکز درمانی شرکت گردشگری سلامت علی طب می باشد

این بیمارستان از بهترین بیمارستان های تخصصی وفوق تخصصی ایران می باشد وآماده ی هرگونه خدمات پزشکی به شما می باشد

 

 

موزه شهرداری برج میلاد و سکوی دید بسته

موزه شهرداری برج میلاد در طبقه چهارم واقع شده و امکان دید عالی از ارتفاع ۲۶۱ متری را برایتان فراهم می‌آورد. اگر دوست دارید بالای برج میلاد بروید ولی کمی ترس از ارتفاع دارید، به سکوی دید بسته بروید که در محیطی کاملا سرپوشیده، نمایی جذاب از تهران را ارائه می‌دهد.

یکی دیگر از فضاهای جالب توجه در این طبقه موزه شهرداری است. دست نوشته‌های قدیمی ایران، هدایایی که در دوره‌های مختلف به شهرداری اهدا شده است، از جاذبه‌های این موزه است. کره‌های قدیمی قرن ۱۷ تا ۲۰ میلادی که از موزه ژرژ پمپیدو خریده شده است نیز در موزه شهرداری برج میلاد قرار دارند و بسیار دیدنی هستند.

 

 

رستوران گردان برج میلاد تهران

اگر به دنبال یک وعده غذایی هیجان‌انگیز بر فراز شهر تهران آن هم در ارتفاع ۲۷۶ متری هستید، رستوران گردان برج میلاد را از دست ندهید. این رستوران که در طبقه ششم برج میلاد قرار گرفته و ظرفیت ۳۰۰ نفری دارد، هریک ساعت یک بار دور خودش می‌چرخد و نمایی ۳۶۰ درجه از تهران را به نمایش می‌گذارد.

 

داخلی تهران
برج-میلاد-تهران-علی طب
برج-میلاد-تهران-علی طب
برج-میلاد-تهران-علی طب
برج-میلاد-تهران-علی طب
برج-میلاد-تهران-علی طب
برج-میلاد-تهران-علی طب
برج-میلاد-تهران-علی طب
برج-میلاد-تهران-علی طب
برج-میلاد-تهران-علی طب