بوستان آب وآتش تهران

  • بوستان-آب-آتش-علی طب
  • بوستان-آب-آتش-علی طب
  • بوستان-آب-آتش-علی طب

بوستان آب وآتش تهران

بوستان آب وآتش تهران

امروز درعلی طب می خواهیم به یکی از پارک های فوق العاده پایتخت، پارک آب و آتش تهران سر بزنیم و زیبایی ها و دیدنی هایش را کشف کنیم. جایی که تنوع بی نظیری از تفریح و خوشگذارنی را در پایتخت ایران به شما هدیه می دهد و روزی خاطره انگیز را برای‌تان رقم می زند. ما را در این سفر به جاذبه دیدنی تهران همراهی کنید تا بدانیم پارک آب و آتش کجاست، ساعت کاری پارک آب و آتش چطور است و دیگر موارد مانند این.

لازم است این نکته را در همین ابتدا ذکر کنیم که پارک آب و آتش در این مطلب، مجموعه بوستان های حضرت ابراهیم، بنادر، منظومه شمسی و نوروز را در بر می گیرد.

 

 

چرا پارک آب و آتش؟

فواره های آب و آتش، سالن آمفی تئاتر، مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری از دیدنی ها و تفریحات متعدد بوستان است.

پارک آب و آتش با داشتن فواره های آب، پیست اسکیت، مسیر دوچرخه سواری و زمین بازی ویژه کودکان از بهترین مکان ها برای تفریح کودکان و نوجوانان به شمار می آید.

پل طبیعت، سومین نماد شهری پایتخت در این پارک قرار دارد.

نورپردازی های زیبا و رنگارنگ پل طبیعت و چشم اندازی که از تهران و بزرگراه های آن می دهد، بر جذابیت های پل اضافه می کند.

آسمان نمای گنبد مینا با برنامه رصد آسمان در شب و بازدیدهای علمی-تفریحی اوقات جذابی را برای علاقه مندان به نجوم فراهم آورده است.

دریاچه مصنوعی خزر و آلاچیق های اطراف آن، فرصتی عالی برای لذت بردن از خنکا، آرامش و زیبایی های این پارک ایجاد می کند.

فودکورت ها و کافه ها و رستوران های متعدد پارک آب و آتش، این پارک را به گزینه مناسبی برای شکم گردی تبدیل کرده است.

 

 

آشنایی با پارک آب و آتش | متنوع ترین بوستان تهران

پارک آب و آتش یکی از بزرگترین و محبوب ترین پارک های پایتخت است که در مجموعه اراضی عباس آباد تهران و در قلب شهر جای گرفته است. این پارک در ابتدا تنها بوستان این مجموعه بود؛ اما اندک اندک پارک ها و بوستان های دیگری در این منطقه سر برآورند که پارک آب و آتش را در نهایت به متنوع ترین و جذاب ترین بوستان تهران تبدیل کردند.

این بخش ها و بوستان ها در آب و آتش، شامل پارک هایی می شود که در ادامه می خواهیم آنها را به شما معرفی کنیم. بوستان حضرت ابراهیم که همه آن را با نام آب و آتش می شناسند، برج های آتش، فواره های آب و آمفی تئاتر را در خود جای داده است. بعد از آن بوستان بنادر قرار دارد که از آمفی تئاتر تا مپل راه ابریشم و گنبد مینا را در بر می گیرد و شامل فانوس دریایی، فودکورت های راه چوبی و جزیره می شود. پل طبیعت هم در قسمت شرقی بوستان بنادر قرار دارد.

 

 

جاذبه های بوستان آب وآتش تهران

و اما پل طبیعت که جاذبه اصلی بوستان آب و آتش و یکی از نمادهای اصلی پایتخت است و گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند. مسافرانی از داخل و خارج ایران، برای یک بار هم که شده از این پل بی نهایت زیبا دیدن می کنند و خاطره ای متفاوت از تهرانگردی با خود به یادگار می برند. پل طبیعت با طول ۲۷۰ متر، بوستان بنادر و بوستان طالقانی را به هم می رساند و حد فاصل دو سوی بزرگراه مدرس را پوشش می دهد. پلی که در سه طبقه ساخته شده و در هر سه این طبقه ها می توان پیاده روی کرد و از منظره فوق العاده شهر تهران لذت برد. این پل با داشتن رستوران ها، کافه ها، نیمکت های چوبی، نورپردازی های چشم نواز و فضای سبزی که نمای پل را دیدنی تر کرده اند، محل خوبی برای یک گشت و گذار متفاوت در تهران محسوب می شود.

 

 

 

داخلی تهران
بوستان-آب-آتش-علی طب
بوستان-آب-آتش-علی طب
بوستان-آب-آتش-علی طب
بوستان-آب-آتش-علی طب
بوستان-آب-آتش-علی طب