شیرینی فروشی حاج خلیفه رهبریزد

  • شیرینی-حاج-خلیفه-رهبر-علی طب
  • شیرینی-حاج-خلیفه-رهبر-علی طب
  • شیرینی-حاج-خلیفه-رهبر-علی طب
  • شیرینی-حاج-خلیفه-رهبر-علی طب
  • شیرینی-حاج-خلیفه-رهبر-علی طب

شیرینی فروشی حاج خلیفه رهبریزد

شیرینی فروشی حاج خلیفه رهبر یزد

در سال ۱۲۹۵ هجری شمسی مطابق با سال ۱۹۱۶ میلادی , یکی از متخصصان رشته شیرینی سازی اصیل یزد که در عرصه خود سرّمد استادان شیرینی ساز ایران بود با احداث کارگاهی کوچک در بازار حاجی قنبر یزد موسسه ای را بنیان گذاشت که امروز به نام بنگاه شیرینی سازی حاج خلیفه علی رهبر و شرکاء در سراسر دنیا شهرت دارد.شیرینی فروشی حاج خلیفه رهبر زیر نظر مرکز گردشگری درمانی علی طب می باشد.

این استاد بزرگ ( خلیفه ) در تمام دوران فعالیت تولیدی با استفاده از تخصص و تبحر خود و بکار بردن مرغوب ترین مواد اولیه طبیعی موفق شد با تولید انواع شیرینیجات با کیفیتی بی نظیر , نام شهر باستانی یزد را مترادف با شیرینیجات موسسه خود در سراسر گیتی پرآوازه سازد . همچنین مرحوم حاج مرتضی شیرینی ساز و مرحوم حاج حسن فردوسیان از موسسین و شرکائی بودند که از بدو تاسیس در کنار مرحوم حاج خلیفه علی رهبر بوده و حال , فرزندان و نوادگان نامبردگان راه ایشان را بنحو احسن ادامه می دهند . آنچه این شرکت را از شرکتهای مشابه متمایز می سازد استفاده از دستگاه های مدرن و تکنولوژی پیشرفته و رعایت کلیه اصول بهداشتی در تمامی مراحل تولید و حفظ کیفیت اولیه با استفاده از مواد اولیه طبیعی و مرغوب می باشد که موجب گردیده محصولات این موسسه از سراسر ایران و جهان تقاضا داشته باشد.

شایان ذکر است که در شهر یزد شیرینی سازان دیگری نیز با تقلید از این نام و یا پیشوند کلمه حاج خلیفه , محصولات خود را عرضه می کنند که خریداران محترم بایستی به نام کامل این شرکت تحت عنوان بنگاه شیرینی سازی حاج خلیفه علی رهبر و شرکاء توجه داشته باشند .

 

امروز ملت بزرگ ایران و به ویژه شهروندان محترم یزدی حاج خلیفه علی رهبر را پدر صنعت شیرینی اصیل یزد می شناسند و همیشه نام او را با احترام یاد نموده و ارج می نهند.

 

محصولات حاج خلیفه عبارت اند از:

کیک یزدی، حاجی بادام، نقل بادام، نقل پسته، نان کنجدی، قطاب، نان برنجی، انواع لوز، پشمک، باقلوا، سوهان خانی، سوهان آردی، نان پسته ای و… از جمله شیرینی های خوشمزه حاج خلیفه یزد می باشد که طعم فوق العاده و کیفیت بالای این محصولات و همچنین استفاده از تکنولوژی و دستگاه های مدرن شیرینی سازی، سبب محبوبیت شیرینی حاج خلیفه نزد مردم یزد و شهرت آن در سراسر کشور شده است به طوری که اغلب مردم ایران، شیرینی حاج خلیفه علی رهبر را به عنوان یکی از مشخصه های شهر باستانی یزد می شناسند.

شیرینی های یزدی خصوصاً شیرینی حاج خلیفه یزد، یک سوغات عالی با طعمی ماندگار برای مسافران یزد می باشد که به دلیل استقبال خوب مردم از این محصول اصیل ایرانی، دو شعبه دیگر نیز در سطح استان یزد افتتاح شده تا به خوبی پاسخگوی سفارشات مشتریان باشد و رضایت آنان را کسب نمایند.

 

 

داخلی یزد
شیرینی-حاج-خلیفه-رهبر-علی طب
شیرینی-حاج-خلیفه-رهبر-علی طب
شیرینی-حاج-خلیفه-رهبر-علی طب
شیرینی-حاج-خلیفه-رهبر-علی طب
شیرینی-حاج-خلیفه-رهبر-علی طب