پارک کوهستان یزد

  • پارک-کوهستان-علی طب
  • پارک-کوهستان-علی طب
  • پارک-کوهستان-علی طب

پارک کوهستان یزد

پارک کوهستان یزد

پارک کوهستان یزد دارای ۵۰ هکتار وسعت می باشد که در سال ۱۳۸۲ در جاده تفت یزد احداث شده است. گونه غالب درختان سر به فلک کشیده این پارک شامل درخت نارون، کاج توپی، اقاقیا چتری و زیتون می شود که فضای پارک کوهستان را به طبیعتی زیبا و مفرح تبدیل نموده است.این مکان تفریحی زیر نظر مرکز گردشگری سلامت علی طب می باشد.

این پارک سرسبز یکی از بزرگترین و معروفترین پارک های شهر تاریخی یزد می باشد و با وجود اینکه زمان زیادی از ساخت آن نمی گذرد اما همواره گردشگران و خانواده های زیادی را برای شب نشینی و لذت از هوای خنک و فضای دلنشین آن به سمت خود جذب کرده است.مخصوصا در فصل گرم تابستان کویری یزد که خورشید تابان نهایت سعی خود را در گرم ساختن زمین انجام می دهد، پارک کوهستان یزد به ویژه در شب پناهگاهی خنک و نشاط آور برای علاقمندان طبیعت این فضای زیباست.

در حین لذت از فضای پارک کوهستان یزد همچنین می توانید از امکانات عالی آن نظیر زمین بازی کودکان و شهر بازی، آبشار و دریاچه مصنوعی به همراه قایق سواری، آبنمای موزیکال، آلاچیق و غرفه های رفاهی و تفریحی، آبخوری، سرویس بهداشتی، پیست اسکیت، موتور سواری و ماشین سواری نیز استفاده نمایید.

یکی از زیباترین و بزرگ ترین پارک های شهر کویری یزد پارک کوهستان است که از سمت تفت در ابتدای شهر یزد قرار دارد. این پارک در حوالی سال ۱۳۸۴ خورشیدی با وسعتی بالغ بر ۵۰ هکتار ساخته و در آن درختانی نظیر نارون، کاج، اقاقیا، زیتون و … کاشته شد. پارک کوهستان از دیدنی هایی مانند یک آبراهه بسیار زیبا که از وسط پارک می گذرد، شهربازی، دریاچه با قایق های پدالی و نقطه مرتفعی که می توانید چشم انداز خوبی را از آن ببینید، برخوردار است. جالب که بدانید که در این پارک هر ساله جشنواره های تابستانی و جشنواره بادبادک ها برگزار می شود. از دیگر جذابیت های پارک می توان به آب نمای موزیکال آن اشاره کرد که با نورپردازی در شب جلوه متفاوتی به این پارک محبوب می بخشد. اگر برای عید به سمت شهر یزد رفتید و خواستید با کمترین هزینه در شهر اقامت داشته باشید می توانید به پارک کوهستان بروید چون هر ساله در پارکینگ این پارک تفریحی فضایی برای اسکان مسافران نوروزی به همراه سرویس بهداشتی و بوفه سیار تدارک دیده می شود.

امکانات وخدمات پارک کوهستان عبارت اند از:

پارک کوهستان یکی از فضاهای شهری زیبا و مفرح برای خانواده است که در مسیر جاده تفت به یزد ایجاد شده است. این پارک دارای انواع امکانات از قبیل :دریاچه مصنوعی، شهربازی، محل چادر زدن مسافرین، آلاچیق های زیبا جهت روزهای آفتابی، چمن کاری و درخت کاری کل محوطه، پیست اسکیت، پیست موتورها و ماشین های کوچک، امکانات قایق سواری در دریاچه ، آبشار مصنوعی همراه جویهای آب زیبا، بوفه است.

داخلی یزد
پارک-کوهستان-علی طب
پارک-کوهستان-علی طب
پارک-کوهستان-علی طب
پارک-کوهستان-علی طب