پیست اسکی تاریک دره همدان

  • پیست-اسکی-تاریک-دره-علی طب
  • پیست-اسکی-تاریک-دره-علی طب
  • پیست-اسکی-تاریک-دره-علی طب
  • پیست-اسکی-تاریک-دره-علی طب

پیست اسکی تاریک دره همدان

پیست اسکی تاریک دره همدان

پیست اسکی تاریک دره همدان، بعد از پیست دیزین و شمشک، به عنوان سومین پیست مطرح و مجهز کشور در سال ۱۳۶۴ در ۱۰ کیلومتری جنوب غربی جاده گنج نامه در دامنه کوه الوند، تاسیس و بهره برداری گردیده است.این پیست با ۴ کیلومتر طول و ۲۵ درصد شیب و تجهیزات پناهگاهی، مهمانسرا، مدرسه اسکی، برق اضطراری، ۳ دستگاه بالابر و سالن غذاخوری همواره مورد توجه علاقه مندان به این ورزش بوده است. ایمن مکان تفریحی تحت نظر مرکز گردشگری سلامت علی طب می باشد.

پیست اسکی تاریک دره یا تاریک دره، به‌عنوان یکی از پیست‌های بین‌المللی کشور، با طول ۱۶۰۰ متر در ۱۰ کیلومتری جنوب غربی جاده گنجنامه، در دامنه کوه‌های الوند قرار گرفته است. به‌سبب موقعیت جغرافیایی مناسب، این پیست علاوه بر دوستداران ورزش‌های زمستانی، علاقمندان به طبیعت را نیز به سوی خود می‌کشد. دستگاهی بالابر با توان جابه‌جایی بیش از ۱۰۰ نفر حدود دو کیلومتر از مسیر پیست را طی می‌کند. پناهگاه و مهمانسرای پیست نیز با زیربنای ۵۵۰ متر مربع شامل خوابگاه، رستوران، مدرسه اسکی و تاسیسات برق اضطراری می‌شود. تله سیژ این مجموعه با ۱۰۰ صندلی، طول خطی معادل با ۱۶۰۰ متر است.

پیست اسکی تاریک دره که سومین پیست مطرح کشور محسوب می شود، انواع تفریحات زمستانی را به واسطه ی دامنه های الوند برای علاقه مندان به اسکی فراهم کرده است. علاوه بر منظره های زیبای زمستانی از امکاناتی همچون و محلی برای آموزش اسکی برخوردار می باشد. پیش از رفتن از باز بودن و قیمت ها مطلع شوید.

این پیست با کمتر از ۱۰ کیلومتر فاصله از مرکز شهر همدان، ضمن چشم‌انداز بکر طبیعت کوهستان، بهترین محیط برای پرداختن به اسکی و دیگر ورزش‌های زمستانی است.

پیست اسکی همدان تنها پیست اسکی کشور است که با تامین ۱۵۰۰ ست اسکی، اقدام به ارائه خدمات مناسب به علاقه‌مندان به ورزش مفرح اسکی می‌کند و افراد کمتر از ۱۵ سال نیز می‌توانند به صورت رایگان آموزش اسکی را فرا بگیرند.

با توجه به هوای مطلوب همدان در فصول بهار و تابستان پیست چمن این مجموعه نیز با مساحت ۵۰۰۰ متر مربع ساخته شد که پیست چمن دارای دستگاه تله اسکی و مجهز به ۵۰ صندلی است.

 

اسکی روی چمن در تابستان در پیست تاریک دره همدان:

امکانات ایجاد شده در پیست اسکی تاریک دره همدان باعث شده تا این نقطه برای برگزاری  مسابقات اسکی چمن در فصل تابستان در کشور مورد توجه فدراسیون قرار بگیرد.

 

امکانات پیست اسکی تاریک دره عبارت اند از:

مهمانسرا

رستوران

خوابگاه

 

داخلی همدان
پیست-اسکی-تاریک-دره-علی طب
پیست-اسکی-تاریک-دره-علی طب
پیست-اسکی-تاریک-دره-علی طب
پیست-اسکی-تاریک-دره-علی طب